+420 774 235 733

Po - Pá: 8:00 - 17:30

Rekonstrukce sídla Správy majetku Lichtensteinů

Nacházíte se zde:

Rekonstrukce sídla Správy majetku Lichtensteinů

Další naší referenční stavbou je rekonstrukce Správního sídla Lichtensteinů. Jde o budovu, která vždy sloužila jako Sídlo správy lesního majetku rodu Lichtensteinů. V době po znárodnění zde fungovala obdobná instituce nejmenovaného podniku, která se podepsala zejména na totální devastaci této budovy. Kromě absurdních úprav směřující celý objekt k socialistickému obrazu umakartových obkladů, zářivkových těles apod. se nikdo nezajímal o stále se zhoršující stav budovy. Vše vyvrcholilo havarijním stavem, kdy bylo nejsnažší objekt opustit. Této příležitosti využil osvícený investor, který se v rámci možností pokusil obnovit zašlého Genia loci této výjimečné budovy s překrásným výhledem a umístěním v podstatě přímo v historickém centru města. Vzhledem k nevratným devastujícím zásahům, které zde v minulosti proběly, bylo zvoleno následující řešení rekonstrukce. Vzniklo tak luxusní bydlení na míru.

1

Termofasáda

Vzhledem k tomu, že se nedochovala původní fasáda, se majitelé rozhodli pro moderní systém termoizolace objektu, který nejen že přispívá k udržení tepelné pohody uvnitř objektu jak v zimě, tak v letních měsících, ale v neposlední řadě se podílí na snížení nákladů na vytápění, či chlazení.

Dřevěná okna na míru

Pro celý objekt majitelé zvolili dřevěná okna na míru z lepených hranolů. Toto je jedno z nejvhodnějších řešení okenních otvorů u takovéhoto objektu.  Moderní dřevěná okna na míru mají skvělé tepelně izolační vlastnosti, za současného dodržení estetických parametrů. Původní okna se stejně jako fasáda nikde na objektu nedochovala, volba proto padla právě na dřevěná okna na míru, splňující současné nároky na komfortní bydlení.

IMG_0016

Hydroizolace

V rozsahu celého objektu bylo nutné provést hydroizolace jak obvodového zdiva, tak nové svody dešťové vody. Součástí opatření hydroizolace bylo i odvedení dešťové vody mimo objekt, tak aby nedocházelo jako dosud k jejímu neřízenému působení na letité zdivo.

20120717_093545

Rekonstrukce historických objektů

K rekonstrukci historických objektů je třeba přistupovat citlivě. Na tomto objektu se dochovaly jen fragmenty původních prvků, které jsme se pokusili jen sanovat a zachovat jejich krásu. Moderní technologie nám poskytují dostatek prostředků pro rekonstrukce historických objektů.

Podlahové vytápění

Majitelé využili možnosti rozvedení systému podlahového vytápění MULTIBETON. Jde o systém podlahového vytápění renomovaného německého výrobce. Jedná se o systém prověřený 40 letou tradicí s garancí 30 let na materiál. Za celou dobu fungování firmy MULTIBETON, nemusel být dosud uplatněn nárok na záruku, což je známkou kvality systémových trubek MULTIBETON. Systém podlahového vytápění MULTIBETON  se speciálním způsobem pokládky se hodí i pro systém skrytého chlazení. Stejně jako v interiéru je možné umístit tento systém do náročných exteriérových podmínek, kde slouží k údržbě venkovních ploch před námrazou, nebo nás ušetří od úklidu sněhové nadílky. Počáteční investice se tak jistě vyplatí.

m3

Luxusní interiéry

Využitím luxusních produktů v tomto historickém objektu bylo dosaženo velmi reprezentativního vzhledu interiérů. Luxusní interiéry tak vznikly především díky citlivé volbě materiálů a dekorů. Ohromující dojem na návštěvníka udělá již při vstupu prostorná hala s dlažbou španělského výrobce ve vysokém lesku. Luxusních koupelen je v domě celá řada. Při jejich realizaci byly rovněž využity produkty již jmenovaného špěnělského výrobce. Stejně jako v případě koupelen, padla v případě realizace kuchyně volba na špičkové materiály. V tomto případě se majitelé rozhodli pro kuchyň na míru. Kuchyně je součástí velkého obytného prostoru, proto se její styl přizpůsobuje celému interiéru. Prostor, který zaujímá tato luxusní kuchyně je skutečně úctyhodný. Kuchyně je v tomto případě skutečným centrem domácnosti. To, že jde o luxusní kuchyň je zřejmé z povrchové úpravy nejen dvířek, ale i korpusů celé kuchyně.

Stylové bydlení

Není pochyb, že jde o stylové bydlení a to především díky zachovaným původním historickým prvkům, které skvěle doplňuje vybavení interiérů.

Moderní bydlení na míru

Styl a odkaz na historii budovy však nejsou v rozporu s tím, že jde o moderní bydlení. Investorům šlo především o vytvoření krásného, elegantního domova, splňujícího veškeré nároky na moderní bydlení. Uprostřed obytného prostoru tak najdeme moderní oboustranný krb. Sjednocujícím prvkem jsou při stavbě krbu použité staré cihly. Díky tomuto rustikálnímu prvku tento krb skvěle zapadá do stylového interiéru, přestože jde o výrazný prvek moderního bydlení.

Realizace luxusního bydlení

Realizace luxusního bydlení je naší specializací. U této zakázky nás těšil především fakt, že jsme se stali realizátorem příjemného a komfortního bydlení pro mladou rodinu a naše práce jim bude společníkem po mnoho let. V případě Vašeho zájmu o realizaci luxusního bydlení nás prosím neváhejte kontaktovat. Jsme připraveni splnit Vaše nejnáročnější přání. Naši architekti, stavební i produktoví specialisti jsou připraveni poskytnout Vám špičkové služby. Jsme zde pro Vás, pro Vaše luxusní bydlení.

Dnes jsme Vám představili jednu ukázku naší práce. Tato reference je ukázkou jak naší kvalitní práce, tak přístupu osvíceného investora. Vzájemnou součinností těchto složek vzniklo příjemné moderní bydlení s historickými prvky.

Zakázka byla zpracována dceřinou společností palazzio stavební s.r.o.

Rekonstrukce sídla Správy majetku Lichtensteinů

Palazzio Group

Poradenská a developerská společnost

Kontaktujte nás

Vrchlického 439/29 150 00 Praha 5 - Smíchov

+420 774 235 733

Po - Pá: 8:00 - 17:30